Od pewnego czasu obserwujemy ofensywę industrialnego stylu w polskich domach. Płyty z betonu architektonicznego, stolarka w kolorze antracytu czy farby w metalicznych kolorach nie są już niczym nadzwyczajnym w mieszkaniach, domach czy wnętrzach budynków użyteczności publicznej. Nic więc dziwnego, że w odpowiedzi na ten trend producenci przystąpili do wytwarzania listw przypodłogowych aluminiowych.

listwy przypodłogowe aluminiowe

Listwy aluminiowe dzielą się na kilka rodzajów, w zależności od sposobu, w jaki zostały wykonane. Pierwszy to listwy wykonane z aluminium w całości, czyli najszlachetniejszy gatunek z tej rodziny. Takie listwy tworzy się w całości z jednego kawałka metalu i poddaje kształtowaniu, a następnie zabezpieczaniu przed działaniem korozji. Najbardziej popularną nazwą jest naturalny odcień aluminium, ale listwy aluminiowe mogą przybierać różną barwę w procesie produkcji.

Aluminiowe listwy przypodłogowe – różne rodzaje

Drugi rodzaj stanowią listwy z rdzeniem z materiału MDF, a kryte jedynie warstwą aluminium. Na taki rodzaj listw nakłada się blaszkę aluminiową. Dzięki zawinięciu warstw aluminium na spodzie i tyle listwy, rdzeń z MDF-u jest chroniony przed zalaniem czy uszkodzeniami zewnętrznymi. Trzeci rodzaj to listwy, które imitują aluminium. Wykonuje się je z polistyrenu. Materiał ten jest odporny na wilgoć. Polistyren następnie oplata powłoka imitująca metal.

Warto wyróżnić też listwy metalowe, które świetnie komponują się z posadzkami jastrychowymi i posadzkami żywicznymi. Listwy te wytwarza się ze stali nierdzewnej lub aluminium anodowanego. Występują najczęściej w kolorze naturalnego aluminium, ale można je też barwić i lakierować. Są bardzo wytrzymałe i nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter. Często firmy decydują się na montaż takich komponentów w budynkach użyteczności publicznej, jak hotele, restauracje, przychodnie czy centra handlowe. Należy jednak pamiętać że taki wybór nie należy do najtańszych.

Listwy przypodłogowe aluminiowe – dlaczego warto je wybrać?

Listwy wykonane z aluminium to przede wszystkim produkt dla miłośników nowoczesnego i nieco „zimnego” stylu. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów listw, spotkać można odmienne rozmiary i wzornictwo, ale przeważa raczej prosta struktura i kształt. Jeśli chodzi o listwy metalowe, to wybór wzorów jest niewielki z powodu specyfiki materiału, z którego są wyprodukowane. Nie podlega jednak wątpliwości, że listwy z tej rodziny produktów nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego i eleganckiego wyglądu w nowoczesnym stylu. Szczególnie sprawdzą się w nowoczesnych budynkach, w których świadczone są usługi publiczne, ale również w domu zapewnią piękny i efektowny design.