W dzisiejszych czasach w ofercie producentów znajduje się wiele rodzajów listw przypodłogowych jednym z nich są właśnie Białe Listwy Przypodłogowe Plastikowe. To bardzo ważny element wykończenia domu, ponieważ listwy przypodłogowe odpowiadają za zakrywanie szczelin dylatacyjnych, zabezpieczają ściany przed brudem, zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi, a także stanowią estetyczne wykończenie podłogi. W sklepach stacjonarnych i w wielu sklepach internetowych możemy nabyć różne rodzaje listw przypodłogowych: drewniane, z MDF-u, z PCV, metalowe i z plastiku. My omówimy ten ostatni rodzaj. To produkty wykonane z najwyższej jakości polimerów, towar bardzo wytrzymały i odporny na działanie wilgoci, pleśni, grzybów czy innych czynników naturalnych.


Listwy Białe przypodłogowe plastikowe

Produkt ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów ze względu na swoją wytrzymałość i ładny wygląd. Białe Listwy przypodłogowe najczęściej wybierają osoby ceniące sobie praktyczne zastosowanie, wygodę i klasyczny styl. Obecnie wiele sklepów internetowych oferuje białe listwy z plastiku, których wzory inspirowane są wzornictwem klasycznym i łatwo zaaranżować je w niemal każdym typie pomieszczeń. Szeroka gama modeli powoduje, że komponenty te są chętnie wybierane przez osoby o różnych gustach. Produkt jest jednak uniwersalny, więc jego sprzedaż nie słabnie. Przez długie lata gwarantuje zachwycanie stylową estetyką. Dzieje się tak, ponieważ listwy podłogowe białe są wykonane w uniwersalnym, białym kolorze, a dokładniej rzecz ujmując mlecznej bieli, która jest miła dla oka i pasuje do każdego wnętrza. Listwy z plastiku można ponadto bez problemów pomalować, co daje pełne pole do popisu dla osób lubiących wprowadzać własne pomysły i kolorystykę.

cokoły podłogowe

Jak odbywa się montaż listew przypodłogowych białych? To bardzo prosty sposób, z którym poradzi sobie każdy domownik. Listwy można przymocować do podłoża za pomocą specjalnych klejów mocujących. Te produkty to nieskomplikowany i szybki sposób na montaż. Dzięki nowoczesnej technologii wykonania, klej jest łatwy w aplikacji i zapewnia szybki czas wiązania. Co do kwestii ewentualnego malowania, wystarczą do tego farby akrylowe i lateksowe dostępne w ogólnej sprzedaży. Listwy podłogowe białe mimo swojej lekkości charakteryzują się wysoką udarnością, czyli odpornością materiału na pękanie przy dynamicznym obciążeniu. Produkty z tej rodziny są twarde i odporne na ścieranie.

A właśnie tym powinny wyróżniać się komponenty używane przy podłodze, gdzie ryzyko uszkodzenia jest wysokie. Standardowa długość listw przypodłogowych plastikowych wynosi dwa metry. Sprawdzą się one w przypadku każdego rodzaju podłoża – mogą współgrać zarówno z drewnianymi deskami, panelami, jak i podłogą z płytek. Warto wybrać to rozwiązanie jeśli zależy nam na uniwersalności, ale też eleganckim i estetycznym wykończeniu wnętrza.